• Колесо огляду в харківському Парку Горького — найвище в Україні. Його висота — 55 метрів
 • Харків — місто з найпотужнішим інтелектуальним потенціалом
 • Харків — промисловий гігант
 • Міжнародний аеропорт «Харків» здатний приймати і обслуговувати понад 1 мільйон пасажирів на рік
 • Український «Діснейленд». У Харкові побудований найсучасніший парк розваг і відпочинку
 • Харків — кузня кадрів і вузівська столиця України
 • Конструкція стадіону «Металіст» під неофіційною назвою «павук» здатна витримати 8-бальний землетрус
 • У Харківському метрополітені вперше з'явилися склепінні станції
 • Місто готове до збільшення активності туризму різної тематики та масштабу
 • Харків відомий своїми науковими досягненнями
 • Харків — найбільший науковий, культурний, промисловий і транспортний центр, друге за чисельністю населення місто України
 • Конкурс молодих дизайнерів Start Fashion!

7 причин інвестувати в Харків

Найвищий інвестиційний рейтинг в Україні: рейтинг invАА

Найвищий інвестиційний рейтинг в Україні: рейтинг invАА

Рейтинг invАА – відмінна інвестиційна привабливість.

Висока оцінка інвестиційної привабливості Харкова обумовлена значенням міста як одного з найбільших міст України та регіонального центру.

Вдале поєднання потужного промислового, освітнього, кадрового потенціалу та природно-кліматичних умов, привабливого географічного розташування значно підсилюють переваги Харкова перед іншими українськими містами як центру залучення інвестицій в Україну.

Тривалий час ці можливості стримувалися відсутністю суттєвих важелів для надання пільг інвесторам і стратегії побудови відносин між владою та інвесторами.

На сьогодні одним з пріоритетів керівництва міста є посилення інвестиційної привабливості Харкова і збільшення питомої ваги іноземних інвестицій в економіку міста. Дії щодо підвищення рівня управлінської культури в місті, в тому числі – в частині поліпшення інвестиційного клімату, поряд з координацією дій представників місцевої влади при вирішенні ключових питань життєдіяльності міста, створюють потенціал для зростання показників економічного розвитку в ряді секторів економіки.

Харкову притаманні високі показники соціально-економічного розвитку, деякі з них перевищують середні показники по Україні на душу населення. Наприклад, такі як реалізація промислової продукції, роздрібний товарообіг і бюджетна забезпеченість.

Активність іноземних інвесторів в місті є достатньою, проте супроводжується зменшенням обсягу прямих іноземних інвестицій. Місто забезпечене установами охорони здоров'я, освіти і культури, фінансовими установами, наявністю всієї транспортної інфраструктури. Показники доходів населення знаходяться на рівні нижче середнього рівня доходів по країні. Спостерігається зменшення населення, що відбувається за рахунок природного скорочення.

В даний час проводяться глибока модернізація і реконструкція частини об'єктів інфраструктурного характеру, викликана необхідністю усунути зношеність інженерної і транспортних мереж, об'єктів житлово-комунального господарства та інших подібних об'єктів. Виконується це в тому числі за участю міжнародних фінансових організацій.

Фахівці рейтингового агентства IBI-Rating, яке проводило оцінку інвестиційної привабливості Харкова, відзначають, що на рейтинг позитивно можуть вплинути: вдосконалення нормативної бази і успішна реалізація базових програм розвитку міста, зростання всіх показників соціально-економічного розвитку до загальнодержавного рівня, поліпшення стану інфраструктури.

Негативно на рейтингу позначаться: подальша зношеність інфраструктури, виявлення скарг з боку інвесторів на діяльність місцевої влади, погіршення показників розвитку міста, а також скорочення обсягів інвестицій.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Харкова, в тому числі:

 • показники соціально-економічного розвитку
 • матеріали статистичних бюлетенів
 • річна казначейська звітність
 • програмні матеріали
 • інша необхідна внутрішня інформація
 • а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство IBI-Rating вважає достовірною.

Звіт Kharkiv 01-02 up про оновлення кредитного рейтингу та визначення рейтингу інвестиційної привабливості м. Харків

1
2

Кращі в Україні умови для інвестування

Кращі в Україні умови для інвестування

На сьогодні формується портфель інвестиційних проектів і глибоко вивчається питання можливості створення спеціального державного інвестиційного режиму і пільгових умов для інвесторів, що може дозволити як внутрішньому, українському, так і іноземному інвестору отримати підтримку в розвитку інвестиційних проектів та більш впевнено почуватся на новому ринку.

На даному етапі формується принципово новий кейс для інвестора – навігатор – який визначатиме кроки та дії інвестора, які йому необхідно зробити для створення і розвитку власного інвестиційного проекту в Харкові.

В рамках кейсу спеціалісти управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради надаватимуть максимальну всебічну консультаційну підтримку інвесторам, а також пропонуватимуть для інвестування готові муніципальні і конкурсні інвестиційні проекти.

Харків очолює Асоціацію міст-володарів Призу Європи

Харків очолює Асоціацію міст-володарів Призу Європи

Харків – перше і єдине місто в Україні, що володіє повним комплектом нагород Ради Європи:

 • таблицею Європи
 • дипломом
 • почесним Прапором
 • призом Європи

Система нагород Ради Європи є важливим інструментом у поліпшенні відносин між усіма країнами і громадянами Європи та розповсюдженні ідеї єдиної Європи. Заснована Кабінетом Міністрів Ради Європи у 1955 році. Диплом Європи – перший крок на шляху до отримання Нагород Європи. Трьома наступними є: Почесний Прапор, Почесна Таблиця та Приз Європи. Цих нагород удостоюються муніципалітети і регіони Європи за європейську діяльність, розвиток дружби і співпраці між європейськими регіонами і поглиблення зв'язків між ними.

Отримання європейських нагород не тільки значно підвищує статус міста, а й відкриває широкі можливості в області співпраці з перспективними містами та регіонами, а також з міжнародними організаціями та фондами.

26 червня 2003 року в Страсбурзі (Франція) відбулася офіційна церемонія вручення Харкову Диплома Європи за видатний внесок в поширення ідеї європейської єдності та розбудову європейської спільноти.

Через рік, 30 квітня, Харківській міській раді був присуджений Почесний Прапор Ради Європи 2004 року.

Прапор Ради Європи символізує блакитний небосхил Західного світу, на якому 12 золотих зірок, розташованих по колу, втілюють союз європейців. Кількість зірок незмінно, 12 означає символ досконалості.

Почесна Таблиця – друга за важливістю нагорода Ради Європи була урочисто вручена Харкову 23 серпня 2008 року в знак визнання того факту, що влада Харкова і харків'яни багато роблять для того, щоб популяризувати свою культуру в світі та Європі.

У квітні 2010 року на засіданні Ради Європи Харкову одноголосно була присуджена вища європейська нагорода – Приз Європи.

Це найвища нагорода, якої удостоюються муніципалітети і регіони Європи. Приз складається з пам'ятної нагороди, медалі, диплома і стипендії для молодих людей з міста-переможця, які поїдуть на навчання до Європи.

Нагороду вручав Президент ПАРЄ Мевлютом Чавушоглу, який зазначив, що Приз Ради Європи вперше прибуває в Україну і «всі члени Ради Європи були приємно вражені, коли приймали це рішення, тим, що Харків зумів розвинути так багато міцних зв'язків з містами-побратимами та партнерами. Велика кількість людей взяли участь в цю дивовижну подію, і для них це було великим придбанням. Ми хочемо подякувати харків'ян за їх участь в цій роботі».

Харків підтвердив високий статус лауреата європейських нагород, ставши одним з міст, що прийматимуть матчі фінальної частини Євро-2012.

3
4

Харків отримав найвищу оцінку серед міст, які приймали ЄВРО 2012

Харків. Євро -2012

«Євро-2012 буде ототожнюватися з поняттям великого європейського футбольного свята», – йдеться в подячному листі президента УЄФА Мішеля Платіні на ім'я Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

У листі Платіні дякує за найвищий рівень проведення матчів Євро-2012 в Харкові.

За словами Мішеля Платіні, на окрему подяку заслуговує робота всіх міських служб, які забезпечували прийом уболівальників і функціонування громадського транспорту, чітка організація фан-зони, а також створення інфраструктури стадіону.

У свою чергу, керівник департаменту взаємодії з урядовими органами УЄФА Андреас Шер зазначив, що транспортне обслуговування в Харкові було найкращим серед приймаючих міст під час чемпіонату Євро-2012.

Важливим фактором оцінки рівня проведення Євро 2012 в Харкові стала соціальна акція, організована на замовлення посольства Нідерландів в Україні. Під час проведення матчів ЄВРО 2012 у Харкові з'явилися рекламні щити з написом "Дякую, Харків!" від голландських уболівальників.

IT-столиця України. Місто інновацій. Індустрія 4.0.

IT-столиця України. Місто інновацій. Індустрія 4.0.

Cаме в Харкові розташовані об'єкти найбільшого українського IT-кластеру. Тут представлено близько 70 IT-компаній.

Харківський національний університет радіоелектроніки, а також десятки професійних курсів при самих IT-компаніях, сформували потужний кадровий резерв фахівців в цій галузі.

В картині економіки мегаполісу все більш явно вимальовуються кластерні риси. Бізнес, який звик працювати сам по собі, сьогодні прийшов до розуміння набагато більш високої віддачі від вкладень і ефективності процесів, народжених з синергії освіти, науки, сучасних виробничих потужностей, розвиненої інфраструктури і відточених навичок продажів, об'єднаних за принципом використання новітніх технологій і максимальної автоматизації управління бізнес і виробничими процесами.

В усьому світі кластери, побудовані за подібним принципом, набирають обертів в кілька разів швидше класичних великовагових моделей.

Наукове співтовариство Харкова підтримує і впроваджує дані принципи в розробку кластерних моделей в усіх сферах економіки.

Сьогодні Харків готовий презентувати інвесторам ряд муніципальних проектів в сфері нерухомості та будівництва, рітейлу, впровадження нових інформаційних технологій і багато інших, створені в дусі індустрії 4.0, що з самого початку зумовлює високу потенційну економічну ефективність даних проектів.

Харківський ІТ-кластер

5
6

Політична і економічна стабільність

Політична і економічна стабільність

Динамічне зростання економічних показників і політична стабільність в Харкові, де довіра до місцевої влади і авторитет керівника міста неодноразово підтверджуються результатами виборів – є запорукою планомірного розвитку міста, всіх сфер економіки і підтримкою ініціатив мерії серед харків'ян.

Довіра і підтримка ЄБРР і Світового банку

Довіра і підтримка ЄБРР і Світового банку

Високу довіру до Харкова як до надійного фінансового партнера демонструють Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку.

Зокрема, Харків завершує переговори з ЄБРР про виділення кредиту на будівництво третьої лінії Харківського метрополітену. Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк готові надати місту Харкову кредит в сумі близько 310 млн євро на будівництво станцій метро «Державінська» і «Одеська», а також на будівництво електродепо за ст. м. «Перемога» і на придбання нових вагонів. За оцінками експертів, договір про виділення кредиту може бути підписаний в кінці року, а будівництво метро, в такому випадку, може початися вже на початку 2017 року.

Також Світовий банк прийняв рішення про фінансування програми з енергозбереження.

107,5 млн грн кредитних коштів Світовий банк виділить на заходи, пов'язані із заміною обладнання на КП «Харківські теплові мережі».

На теплоелектростанції буде реконструйована частина обладнання, зокрема, турбогенератор №2. Його реконструкція дасть можливість додатково виробляти близько 160 млн кВт / год на рік і додатково економити 6 млн кубометрів газу.

В основу плану модернізації ТЕЦ-3 покладена ідея відновлення енергетичних об'єктів комбінованого виробництва (когенерації) теплової та електричної енергії. Окупність проекту – 6 років.

7

Останні новини

29.11.2019

Вчора, 28 листопада 2019 року, у Великій залі Харківської міської ради відбулося нагородження учасників осіннього сезону Kharkiv Fashion 2019

26.11.2019

18 грудня о 18:30 в Школі маркетингу та комунікацій "Багаж" (пров. Лопанский, 2/2) відбудеться фінальна в цьому році зустріч Startup Grind Kharkiv з Олексієм Мась

15.11.2019

Інноваційний форум та Ярмарок стартапів, організовані Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департамента у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради, зібрали 14 та 15 листопада на території арт-заводу «Механіка. Інша Земля» представників наукової гілки, влади та бізнесу з метою обговорення технологічних досягнень, розвитку та впровадження інноваційних технологій та підтримки стартап руху на Харківщині

13.11.2019

14-15 листопада на арт-заводі «Механіка. Інша Земля» (м. Харків, вул. Плеханівська, 126) пройдуть інноваційний форум та ярмарок стартапів, які проводяться Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради

 

Інвестиційна привабливість Харкова

Харків – стратегія успіху!

Офіційний ролик KharkivFashion 2017

Каталог грантодавців

Геоінформаційна система

 • IT-кластер
 • Аерокосмічний кластер "Мехатроніка"
 • Кластер НТУ "ХПИ"
 • Кластер культуры и туризма Харьковской области
 • Харківський енергетичний кластер
 • Kharkiv Fashion Cluster
 • Agrofood cluster Kharkiv