Станіслав Ігнатьєв,
виконавчий директор Інституту сталого розвитку, засновник Харківського енергетичного кластеру

Єдина сільська громада Харківщини, та й, впевнено, Сходу України, що вночі можна розгледіти із космосу – це село Веселе Харківського району, що вже не перший рік впевнено носить статус першої енергоефективної громади України. Річ у тому, що три року тому в селі розпочалася реалізація проекту «Енергоефективне село».

Проект «Енергоефективне село» визнано Кабінетом Міністрів України та Радою Європи – кращим проектом у галузі енергоефективності, що реалізуються у сільських населених пунктах. Проект отримав перемогу у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2015 році, а у 2016 – визнаний кращим соціальним проектом у галузі енергоефективності, що впроваджується в Україні.

Веселе енергоефективне село – успішний приклад як громада змогла залучити зовнішнє фінансування, майже, не витрачаючи власні кошти для переходу на використання відновлювальних джерел енергії: від освітлення вулиць за допомогою сонячної енергії та опалювання школи біомасою – до опалення лікарні за допомогою геотермальної енергії та будівництва власної сонячної електростанції. Всі проекти були реалізовані із використанням ресурсів міжнародної технічної допомоги – у якості демонстрації іншим громадам, що розв’язання місцевих проблем може бути здійснено за рахунок зовнішніх (небюджетних) ресурсів. З іншого боку ініціатива «Енергоефективне село» стала майданчиком для демонстрації сучасних технологій підвищення енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії у малих населених пунктах.

Робота по залученню грантових коштів до економіки міста – один з пріоритетних напрямів роботи Управління інвестиційної діяльності та іміджевих проектів Харківської міської ради. З метою вивчити досвід з залучення грантів у лідера цього напрямку в Україні та запропонувати об’єднання зусиль у майбутніх всеукраїнських спільних проектах – команда Управління поїхала до львівського Інституту міста.

Довідка:

Сьогодні Інститут міста – беззаперечний лідер за кількістю успішно реалізованих проектів. Інститут міста активно співпрацює з міжнародними інституціями для вирішення актуальних проблем міста шляхом реалізації проектів, виступає ініціатором проведення національних та міжнародних заходів.
Завдяки Інституту міста рівень стратегічного планування Львова – найвищий в Україні.
Інститут міста успішно координує впровадження Комплексної стратегії розвитку, Стратегії конкурентоспроможності та розробляє інші галузеві стратегії, займається питаннями підвищення якості планування та прогнозування для міста.

Вашій увазі – інтерв’ю із заступником директора та менеджером проектів КУ «Інститут міста» у Львові, Анастасією Загайною.

Вашій увазі добірка сайтів, які слід моніторити постійно.

Беріть на озброєння!

Володимир Казусь:

«Харків – місто студентів. Студенти – джерело креативу. Грантодавець любить креатив»

В інтерв'ю з Володимиром Казусем, президентом Харківського міського благодійного фонду «Благо» – багато цікавих подробиць про те, як отримати грант. Володимир працює з грантами більше 10 років. Він був одним з перших в Харкові, хто спробував себе в сфері залучення соціальних інвестицій. Його сфера діяльності – освіта, культура, здоров'я, зміни суспільства. Про нюанси подачі «правильних» заявок на конкурси для тих, хто хоче виграти грант, а також про те, чи зможе Харків залучати гранти в муніципальні проекти – далі в інтерв'ю.

Довідка: Грант – безоплатна субсидія підприємствам, організаціям і фізичним особам в грошовій або натуральній формі на проведення наукових або інших досліджень, дослідно-конструкторських робіт, на навчання, лікування та інші цілі з подальшим звітом про їх використання. (Вікіпедія)