• Колесо огляду в харківському Парку Горького — найвище в Україні. Його висота — 55 метрів
 • Харків — місто з найпотужнішим інтелектуальним потенціалом
 • Харків — промисловий гігант
 • Міжнародний аеропорт «Харків» здатний приймати і обслуговувати понад 1 мільйон пасажирів на рік
 • Український «Діснейленд». У Харкові побудований найсучасніший парк розваг і відпочинку
 • Харків — кузня кадрів і вузівська столиця України
 • Конструкція стадіону «Металіст» під неофіційною назвою «павук» здатна витримати 8-бальний землетрус
 • У Харківському метрополітені вперше з'явилися склепінні станції
 • Місто готове до збільшення активності туризму різної тематики та масштабу
 • Харків відомий своїми науковими досягненнями
 • Харків — найбільший науковий, культурний, промисловий і транспортний центр, друге за чисельністю населення місто України

Навчально-дослідний клас-кластер
 «Політехнік-125»

Коли створено кластер

25 листопада 2009 року Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Індустріальна група УПЕК, одна з найбільших машинобудівних компаній України, підписали угоду про створення Навчально- науково-виробничого комплексу (ННВК) «Техноград» і презентували ряд спільних проектів, в т.ч . в області комп'ютерного моделювання фізико-механічних процесів у складних і надскладних механічних системах. В рамках заходів було здійснено відкриття в НТУ «ХПІ» унікального спеціалізованого навчально-дослідного класу-кластеру «Політехнік-125».

В рамках мероприятий было осуществлено открытие в НТУ «ХПИ» уникального специализированного учебно-исследовательского класса-кластера «Политехник-125».

Завдання кластера

Науковий супровід сучасних проектних розробок на світовому рівні, розробка унікальних спеціалізованих мета-систем комп'ютерного моделювання фізико- механічних процесів у складних і надскладних механічних системах, інтеграція наукових розробок вітчизняних вчених з найпередовішими комп'ютерними технологіями, а також безпосереднє впровадження цих розробок в навчальний процес, науково - дослідні роботи і в виробництво.

Учасники створення кластера

Створення цього навчально-дослідного класу-кластера - результат співпраці НТУ «ХПІ», ІГ УПЕК, компаній РТС (США) і Pro/TECHNOLOGIES (Росія). Це перший проект в серії науково-освітніх програм в рамках ННВК «Техноград».
24-26 лютого 2016 року делегація НТУ «ХПІ», очолювана ректором Є.І. Соколом, взяла участь у Першій енергетичній асамблеї університетів Європи. Вона проходила в Норвезькому університеті природничих наук і технологій (м Тронхейм, Норвегія).

Захід має на меті

Cтворення європейського енергетичного кластера і зміцнення співпраці між вищими навчальними закладами Європи для підготовки бакалаврів, магістрів і аспірантів в галузі енергетики. Сучасні тенденції вдосконалення навчального процесу ґрунтуються на наукових дослідженнях і враховують потреби бізнесу.

Результатом участі НТУ «ХПІ» у Першій енергетичній асамблеї вищих навчальних закладів Європи стало попередня згода шести європейських вузів на спільну подачу проектів по мобільності студентів. Це дозволить ХПІ налагодити широкий міжнародний обмін студентами інженерних спеціальностей в сфері енергетики.

З огляду на приклад створення і розвитку європейського енергетичного кластера, а також досвід ХПІ при підготовці інженерів енергетичних спеціальностей, за ініціативою ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, Харківський політех планує виступити ініціатором створення енергетичного кластера в Україні.

«Європейський енергетичний кластер покликаний підготувати першокласних фахівців для нового енергетичного ринку, в якому визначальна роль буде відводиться на розробку енергозберігаючих технологій і використання поновлюваних джерел енергії. Тому, заручившись попередньою підтримкою європейської спільноти, представники якого брали участь в енергетичній асамблеї, ХПІ прагне до створення українського енергетичного кластера за участю європейських та українських вузів, науково- дослідних інститутів і представників промисловості », - так ректор НТУ« ХПІ »Євген Сокіл пояснює роль харківського університету в розвитку нового енергетичного ринку України.

Сайт кластера

 

Інвестиційна привабливість Харкова

Харків – стратегія успіху!

Офіційний ролик KharkivFashion 2017

Каталог грантодавців

Геоінформаційна система

 • IT-кластер
 • Аерокосмічний кластер "Мехатроніка"
 • Кластер НТУ "ХПИ"
 • Кластер культуры и туризма Харьковской области
 • Харківський енергетичний кластер
 • Kharkiv Fashion Cluster
 • Agrofood cluster Kharkiv